EN

ایستگاه و جشن پادشاهی ژاپن

ایستگاه و جشن پادشاهی ژاپن

جشن پادشاهی ژاپن به مناسبت شصت و چهارمین تولد امپراتور جناب ناروهیتو، در سفارت کشور ژاپن در تاریخ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ در ایران برگزار شد. در این رویداد موسسه‌ی فرهنگی و هنری ایستگاه به درخواست سفارت کشور ژاپن افتخار مدیریت و اجرای موسیقی ابن رویداد را برعهده داشت.  

در این رویداد نوازندگان برتر ارکستر ایستگاه با سازهای ویلن، ویولا، چلو و پیانو به اجرای ترکیبی از قطعات ایرانی و ژاپنی پرداختند. قطعات، منتخبی از ترانه‌های محبوب ژاپنی و موسیقی‌های نام آشنای فارسی بود که باعث شناخت بیشتر میهمانان با فرهنگ و هنر اصیل دو کشورگردید

ارکستر ایستگاه و جشن پادشاهی ژاپن در سال ۱۴۰۰

با پیشنهاد سفارت ژاپن در سال ۱۴۰۰، ارکستر ایستگاه به مناسبت جشن پادشاهی ژاپن در دو شب متوالی کنسرت برگزار کرد. این کنسرت با تلفیقی از قطعات نوستالژیک و پراهمیت ژاپنی و ایرانی و البته با همراهی یک نوازنده مشهور  پیانو از ژاپن به نام خانم ساواکو کیدو و ارکستر زهی که توسط ارکستر ایستگاه چینش شد؛ همچنین تنظیم قطعات نیز توسط ارکستر ایستگاه انجام شد.

قطعات، تلفیقی از قطعات ایرانی و ژاپنی بود و امسال (اسفند ۱۴۰۲) هم باعث افتخار است که باز پیشنهاد جشن پادشاهی ژاپن به ارکستر ایستگاه داده شد و با قطعات، تنظیم و نوازندگانی تازه برگزار خواهد شد.