EN

کنسرت ریچارد کلایدرمن

کنسرت ریچارد کلایدرمن

کنسرت ریچارد کلایدرمن، با همراهی ارکستر ایستگاه، یکی از مهم‌ترین اتفاقات موسیقایی ایران بوده است. مجموع شش شب کنسرت در سالن ۲۷۰۰ نفری وزارت کشور که بزرگ‌ترین و مجهزترین سالن کنسرت ایران است، با استقبال بی‌نظیر مخاطبان مواجه شد. ظرفیت سالن در تمامی سانس‌های اجرا در زمانی کوتاه پر شد که این موضوع نشان از علاقه‌ی وافر مخاطبان به اجرا بود.

ریچارد کلایدرمن پیانیست شهیر فرانسوی، با تنظیم مجدد، بازسازی و اجرای مشهورترین ترانه‌ها از نقاط مختلف شهرتی جهانی به دست آورد. کلایدرمن بیش از ۱۳۰۰ ملودی ضبط کرده و سبکی جدید و شخصی از مکتب رمانتیک را از آن خود کرده است؛ وی تا سال ۲۰۰۶، رکورد فروشی تقریباً ۷۰ میلیون نسخه‌ای داشت و ۲۶۷ آلبوم طلایی و ۷۰ آلبوم پلاتینیومی را در اختیار داشت. او در آسیا محبوبیتی بی‌مانند دارد و در کتاب رکوردهای جهانی گینس به‌عنوان «موفق‌ترین پیانیست در جهان» یادشده است.

ریچارد در سال ۱۳۹۷ به همراهی و همکاری ارکستر ایستگاه، اجراهایی موفق را تجربه نمود. ریچارد کلایدرمن بارها در مصاحبه‌های مختص یه کنسرت در ایران، از کیفیت و توانایی ارکستر ایستگاه قدردانی کرده است و برای اجرای مجدد ابراز تمایل داشت.