EN

اجرای قطعه پرسون پرسون

قطعه پرسون پرسون یکی از قطعات نوستالژیک ایرانی است که بسیاری از مردم ایران با این قطعه خاطره دارند. این اجرا به سفارش شرکت فرهنگ در سال ۹۹ به واقعیت تبديل شد؛ مانند بسیاری از پروژه‌های ایستگاه پیروی و گسترش فرهنگ اصیل ایرانی هدف اجرای این قطعه بوده است.

 باتوجه به دوران سخت کرونایی اجرای این قطعه با چالش‌های خاص خود همراه بود. اجرای این قطعه درعمارتی زیبا و قدیمی در تهران صورت گرفت. این قطعه که توسط استاد انوشیروان روحانی تنظيم شده است که این اجرا توسط جناب آقای آرمان مهربان تنظیم مجدد گردید. 

این ترانه بارها توسط خوانندگان مختلف اجرا شده و در هر دوره از تاریخ به دست موسیقی‌دانانی توانا نواخته و خوانده شده است؛ ازاین‌رو است که هر نسل با این ترانه آشنا است و با آن خو و انس گرفته است.

 در چند سال اخیر این ترانه بارها در شب‌نشینی‌های یلدا که یکی از سنت‌های دیرین آن حافظ‌ خوانی شب یلدا است، مورد استقبال عموم قرار گرفته است و به شکلی تبدیل به یکی از ترانه‌های مربوط با شب یلدا در نظر گرفته می‌شود.

به‌دلیل نزدیکی شب یلدا با کریسمس، ارکستر ایستگاه اجرای مجازی کریسمس را به پاس بزرگداشت میلاد مسیح، برگزار کرده است که تماشای آن توصیه می‌شود.

با ایستگاه همراه باشید.